Mikrobiom

Střevní výstelka je v podstatě kůže otočená naruby

Vše, co se děje uvnitř střeva, ovlivňuje procesy na povrchu kůže. Střevní výstelka udržuje kontakt a komunikaci se střevními bakteriemi, které ovlivňují kožní flóru. Tisíce různých druhů bakterií tvoří náš mikrobiom. Mikrobiom v naší kůži, největším orgánu těla, reguluje zánět a slouží jako bariéra proti patogenům. Chronický zánět, stres, změny v hladině pH pokožky i strava mohou vytvořit nerovnováhu v tomto mikrobiomu.

Různí kožní mikrobi chrání kůži odlišnými způsoby

Jeden druh bakterií vyměšuje antimikrobiální látky, které nás chrání proti patogenům, zatímco jiný využívá kožní lipidy k tvorbě mastných kyselin s krátkým řetězcem k odvracení mikrobiálních rizik. Další druh bakterií vyměšuje kyselinu lipoteichoovou (LTA), která slouží jako prevence uvolňování cytokinů (a).

Špatná životospráva a antibakteriální hygienické prostředky likvidují náš mikrobiom, což je hlavní příčina všech kožních problémů. Dobře fungující mikrobiom nás dokáže ochránit i před UV zářením. Na zdravé kůži žije kmen bakterií, které potlačují rozvoj rakoviny. Produkují totiž látku 6-N-hydroxy-aminopurin (6-HAP), která hubí několik druhů rakovinových buněk, zatímco pro zdravé buňky je netoxická (b).

Na základě uspokojivých výsledků začali vědci podrobněji zkoumat kožní mikrobiom a zjistili, že všichni, kteří mají problémy s pokožkou (záněty, zarudnutí, ekzémy, akné), mají větší podíl škodlivých mikrobů ve srovnání s lidmi s normální zdravou pokožkou.

(a) Akst, J.2014 Microbes of the Skin. The Scientist, 13.6.2014
(b) University of California – San Diego.2018. Beneficial Skin Bacteria Protect Against Skin center. ScienceDaily

3. Uvedená denní sazba je platná v případě zvýhodněného členství v rámci NYADERM BEAUTY CLUB, zvolené varianty časově neomezeného předplatného a odběru minimálně 4 ks NYADERM® Anti-aging Drink během kalendářního roku. Ceny jsou uvedeny včetně DPH (15%) a příslušných poplatků. Neobsahují ale poplatky za doručení (není-li uvedeno jinak).

1. V závislosti na výsledcích klinických studií patentovaných složek obsažených v přípravku NYADERM® Anti-aging Drink v množství odpovídajícím provedeným klinickým studiím.