Proč ProBio?

Na otázky odpovídá: RNDr. Petr Ryšávka, Ph.D., molekulární biolog a expert na probiotika

„Stárnutí člověka a zvýšení rizika úmrtí určují zásadním způsobem střevní bakterie. Jejich složení se během života dosti výrazně mění. Např. bifidobakterií, které bývají označovány jako „bakterie věčného mládí“, mívají kojenci ve střevě až devadesát procent, u sedmdesátiletého seniora však bývá jejich množství sníženo na pouhé tisíciny procenta.“*

RNDr. Petr Ryšávka, Ph.D.

Důvody proč užívat NYADERM ProBio

Estetické problémy: snížená pevnost, pružnost, hydratace pokožky a pleti, ochablá pokožka v důsledku celulitidy.

Probiotické bakterie zajišťují produkci celé řady metabolitů, které se dostávají do krevního řečiště a jsou důležitými molekulami pro regeneraci pokožky. Mezi tyto molekuly patří například krátkořetězcové mastné kyseliny (*).

Zdravotní problémy: akné, ekzémy, pigmentace, skvrny na pokožce a pleti

Při výskytu zánětlivých stavů je řadou studií potvrzeno, že modulace střevní imunity vede i k modulaci imunitních reakcí na pokožce. To má obrovský vliv zejména při výskytů ekzémů a atopické dermatitidy. Obě tato onemocnění jsou způsobena "rozhozením" imunitního systému. A ten právě pomocí probiotik a skrze regulaci imunity ze střeva, můžeme "srovnat do normálu" (*).

Imunitní problémy: bakteriální, plísňové, kvasinkové a virové infekce

Podávání probiotik napomůže šetrně a přirozeně nastartovat obranné mechanizmy na kůži, které omezí výskyt bakteriálních a kvasinkových infekcí. (*).

Užívání antibiotik

Antibiotika jsou látky, které inhibují (zastavují) růst a množení mikroorganismů nebo je usmrcují. Biologické účinky antibiotik jsou způsobeny změnou přirozené bakteriální mikroflóry kůže nebo sliznic. Jsou zvláště časté při používání širokospektrých antibiotik (ampicilinu, tetracyklinů) (2).

Širokospetrální antibiotika jsou unikátní lék, ale i „jed“, protože vyhubí plošně škodlivé bakterie i prospěšné bakterie. V důsledku toho se naruší křehká rovnováha bakteriální populace uvnitř těla i na pokožce. Každý cyklus léčby širokospektrálními antibiotiky ovlivní střevní mikrobiom až na dva roky. (1).

Jak dlouho užívat NYADERM ProBio?

Estetické problémy

doporučuji konzumaci min. 3 měsíce (*).

Zdravotní problémy

doporučuji užívat dlouhodobě 5-6 měsíců. Probiotika jsou naprosto bezpečná a lze si jejich konzumaci představit jako konzumaci jogurtů (*).

Imunitní problémy a užívání antibiotik

doporučuji konzumaci min. 1 - 2 měsíce (*).

Výhody souběžného užívání ProBio a NYADERM

Obsahuje klinicky testované probiotické bakteriální kmeny Bifidobacterium lactis HN019 a Lactobacillus rhamnosus HN001 ve formě biofilmu s ověřeným účinkem na osu „střevo-kůže“. Vykazuje unikátní schopnost modulovat intenzitu regenerace pokožky3. Množství 10 miliard probiotických bakterií (tzv. CFU - colony forming unit) je zvoleno právě s ohledem na klinické studie a představuje optimální dávku pro dosažení efektivního účinku na pokožce.

Souběžné užívání obou produktů je velmi žádoucí.

Probiotika působí na osu gut-skin a regulují imunitní systém, který zásadně přispívá ke zdraví kůže. Ale aby kůže byla zdravá, pevná, pružná a správně hydratovaná potřebuje samozřejmě i důležité živiny a ochranné látky, které právě Nyaderm dodává (*).

ProBio doporučuji užívat vždy ráno před prvním jídlem. Nyaderm anti-aging drink s odstupem min. 2 hodin po ProBio (ne dříve) nebo v průběhu dne vždy mezi jídly (*).

Jaké účinky mají vhodně zvolená probiotika na pokožku?

Zabraňují tvorbě předčasných vrásek a zpomalují stárnutí pleti. Snižují pH a udržují tak pleť v rovnováze. Regenerují kožní bariéru a mají příznivý vliv na texturu pokožky. Snižují aktivitu mazových žlázek a mohou tak příznivě působit proti akné i růžovce (rosacea) a popraskaným žilkám (*).

Důvody proč užívat Probiotika?

Co jsou Probiotika 4. Generace?

Shrneme-li stručně historii probiotik, můžeme hovořit o 4 generacích. Probiotika 1.-3. generace jsou pouze ve formě soliterních (samostatných) buněk. Pokud se však podíváme na střevní sliznici, najdeme na ní pouze bakterie ve formě biofilmu, jehož role je zásadní pro ochranu našeho organismu.

Probiotika 4. generace přináší čistou bakteriální kulturu ve formě biofilmu, jehož přítomnost je nezbytná pro přilnutí bakterií na střevní epitel. Svou strukturou se blíží reálnému stavu, v jakém se vyskytují na střevní sliznici. Mají nastartovány geny pro rychlou adhezi na střevní epitel, vyznačují se vyšší stabilitou a vyšší odolností vůči kyselému pH žaludku (*).

Proč je důležité, aby bakteriální kmeny byly živé?

Živá bakterie se pomnožuje v trávicím traktu člověka. Z 1 bakterie tak vzniknou tisíce dalších, které mohou působit na imunitu, psychiku, osu střevo-kůže.

Živá bakterie produkuje celou řadu látek, které příznivě působí na lidské zdraví. Živá bakterie dočasně kolonizuje střevní mikrobiom a může aktivně vytlačovat patogenní bakterie. Mrtvá bakterie neprodukuje nic (*).

Jaký je rozdíl mezi Lactobacillus a Lactobacillus HN001?

Používáme vědecky ověřené kmeny laktobacilů a bifidobakterií. Probiotické bakterie Bifidobacterium lactis HN019 a Lactobacillus rhamnosus HN001 jsou klinicky testované mikroorganismy, u kterých byl právě díky testům na lidech prokázán jejich blahodárný účinek na lidské zdraví.

Číselné označení deklaruje, že používáme právě tyto ověřené kmeny. Navíc jsou tyto kmeny ověřeny mnohaletým používáním a jsou velmi precizně popsány pomocí molekulárně biologické metody.

Každá tato bakterie má vlastně takový svůj "rodný list", který označuje její původ, účinky, bezpečnost atd. U neoznačených bakterií toto chybí (*).

Co je Probiotikum, Prebiotikum, Symbiotikum a Flavobiotikum?

Probiotikum: Přátelská bakterie, která příznivě působí na lidský mikrobiom. (*)
Prebiotikum: Výživa pro přátelské střevní bakterie, zejména probiotika. Jedná se především o oligosacharidy, např. rozpustnou vlákninu. (*)
Symbiotikum: doplňky stravy, které obsahují jak probiotikum, tak i prebiotikum. Tyto dvě složky se v potravině vzájemně pozitivně ovlivňují – a to tak, že jejich společný vliv na prospěšnou mikroflóru střev je vyšší než při aplikaci jen jedné z nich, tj. samotného probiotika nebo samotného prebiotika. (*)
Flavobiotikum: preparát, obsahující rostlinné flavonoidy, které příznivě působí na růst a množení přátelských střevních bakterií. Flavobiotikum-flavonoidy jsou navíc přeměňovány střevními bakteriemi na další molekuly, které působí například jako superantioxidanty a velmi silné protizánětlivé látky. (*)

* RNDr. Petr Ryšávka, Ph.D., molekulární biolog a expert na probiotika

3. Uvedená denní sazba je platná v případě zvýhodněného členství v rámci NYADERM BEAUTY CLUB, zvolené varianty časově neomezeného předplatného a odběru minimálně 4 ks NYADERM® Anti-aging Drink během kalendářního roku. Ceny jsou uvedeny včetně DPH (15%) a příslušných poplatků. Neobsahují ale poplatky za doručení (není-li uvedeno jinak).

1. V závislosti na výsledcích klinických studií patentovaných složek obsažených v přípravku NYADERM® Anti-aging Drink v množství odpovídajícím provedeným klinickým studiím.